تبریز عمران

نفر کاربر آنلاین


کاربری: تجاری - رفاهی

موقعیت:  آذربایجان شرقی - تبریز - محل ترمینال قدیم

سرمايه گذار: شهرداری تبریز از طریق فروش اوراق مشارکت + شرکت سرمایه گذاری ساختمانی برج نما

مجری: شرکت ساختمانی برج نما

مشاور: مهندسین مشاور ارک آماد پایا


پروژه آیسان به عنوان بزرگ ترین shopping mall ایران در فضایی به مساحت ۴۵٠٠٠٠ مترمربع در شهر تبریز با هدف ایجاد فضایی تجاری-تفریحی-اداری-خدماتی به صورت خاص در حال ساخت است. این مجموعه بزرگ تجاری تفریحی و رفاهی با داشتن ١١٨٠ واحد تجاری به گفته وبسایت آیسان بزرگترین مرکز خرید کشور خواهد شد که طبقات ١ تا ۴ مختص مرکز خرید و طبقه ۴ شامل رستوران و پارک آبی و فضای فرهنگی و طبقات ٢۵ تا ٢٧ هتل و مراکز اقامتی و طبقه 33 رستوران گردان و باقی طبقات اداری خواهند بود. پيش‌بيني شده در طي پنج سال آتي کمک قابل توجهي به اقتصاد شهر و امور گردشگري و فرهنگي کند.  

 

آدرس سایت: http://aysantabriz.ir   

تعداد طبقات : دو برج تجاری -تفریحی در ۲۷و ۳۵ طبقه 

مساحت زمین : ۴٠٠٠٠ متر مربع 

مساحت زیر بنا  :  ۴۵٠٠٠٠ متر مربع
احداث 6 طبقه مرکز خرید جمعا با ۱۱۰۰ واحد تجاري

احداث شهر بازی سرپوشیده به وسعت ۲۸۰۰۰ متر مربع

احداث پارک آبی سرپوشیده به وسعت ۱۸۰۰۰ متر مربع

احداث ۲ طبقه پارکینگ شامل ۳۸۰۰ باب پارکینگ

احداث مجموعه نمایشگاهی شامل گالری های نقاشی -فرش-صنایع دستی-و موزه

احداث مجموعه رستورانی شامل فست فود -کافی شاپ-رستوران سنتی

احداث ۱۰ طبقه هتل آپارتمان 

طراحي  زیبا  و منحصر به فرد  با  تخصيص بهينه فضاها  به كاربري های مختلف.

رعایت الزامات مرتبط با مصرف بهینه انرژی بر اساس مبحث ١٩ مقررات ملی ساختمان در کلیه  مراحل طراحی واجرا.

دارای نمايی جذاب و منحصر به فرد.

دارای مشاعات زیبا با طراحی معماری داخلی چشم نواز.

احداث پردیس سینمایی جمعا با ۵ سالن سینما و یک سالن همایش

استفاده از آخرين تكنولوژي هاي روز در طراحي و اجراي تاسيسات برق و مكانيكي  و تاکید بر مدیریت آسان در دوره بهره برداری

برخوردار از سیستم تلوزیون مدار بسته، سیستم پخش صوت در زونهای مختلف تجاری

پیش بینی سيستم اعلان حريق آدرس پذیر

دارای سيستم اطفاي حريق

استفاده از بهترين و مرغوبترين  مصالح در ساختمان.
آذربایجان شرقی - تبریز - منطقه باغ گلستان - محل ترمینال قدیمحدود ۲ سال قبل شهرداری تبریز طرح احداث برجهای دوقلوی تجاری تفریحی خدماتی آیسان را جهت احداث در بافت تاریخی و فرسوده گلستان با همکاری شرکت سرمایه گذاری برج نما مطرح نمود و با ارائه نقشه و امکانات پروژه باعث خوشحالی بی نهایت شهروندان تبریزی از احداث چنین مرکز مدرنی شد. این خوشحالی با کلنگ زنی پروژه در سال ۸۸ چند برابر شد چرا که شهروندان احداث چنین مجتمع رویایی را عملی میدیدند. اما از کلنگ زنی پروژه آیسان  تا چند ماه قبل تنها پیشرفت پروژه مربوط به خاک برداری اراضی تحت تملک این پروژه  میشد که کم کم نا امیدی شهروندان از عدم احداث چنین پروژه عظیمی بوجود می آمد. 

تا اینکه شهرداری تبریز خبر انتشار اوراق مشارکت پروژه آیسان را توسط بانک مرکزی مطرح نمود تا با تامین اعتبار لازم از طریق فروش اوراق مشارکت عملیات احداث برجهای دو قلو سرعت بگیرد. که این اوراق از ۲ تا ۷  بهمن ماه ۸۹ در شعب بانک شهر سراسر کشور عرضه شد و با استقبال مناسب هموطنان مواجه گشت بطوری که طبق اعلام شهردار مبلغ مورد نیاز برای پیشبرد عملیات تا سر حد مرحله دوم که برابر ۲۰۰ میلیارد  بود به فروش رفته است. از آن موقع تا کنون عملیات تخریب و تملک باقی املاک تحت تملک به سرعت انجام شده است.

طی چند ماه اخیر فعالیت کارگاهی پروزه آیسان به طور جدی افزایش یافته و در این کارگاه عمرانی حدود ١٠٠ نفر بطور شبانه روزی مشغول کارند و این تعداد کارگران با تکمیل شمع کوبی و پی ریزی مجموعه و با ستون بندی و شروع طبقات به حتم افزایش خواهند یافت و طبق اعلام مسئولین ٥٠٠ نفر در این مجموعه در چند ماه آتی مشغول کار خواهند بود.

اما موردی که باید به آن توجه کرد سپری کردن مشکلترین قسمت پروزه یعنی تملک اماکن  و املاک موجود در محدوه پروزه بود که خوشبختانه هم اکنون ٩٠ درصد املاک تملک و تخریب شده اند و تنها اداره راه و ترابری و چند مورد خانه و مغازه باقی مانده اند که طبق شنیده های بنده با مالکین مربوطه  تفاهمات نهایی انجام گرفته و تا چند روز آتی کلیه املاک باقی مانده نیز تخریب میشوند. شایان ذکر است پمپ بنزین موجود در کنار ترمینال نیز طی هفته اخیر تخریب شده و خاکبرداری آن قسمت در حال انجام است.

نکته قابل توجه در اجرای این پروزه ٢۴ ساعته کردن فعالیت هاست که در سه شیفت کاری مشغول خاکبرداری و شمع کوبی پروزه  میباشند و آخرین تصویری  که بنده به نمایش گذاشته ام در ساعت ١١ شب گرفته شده است.

امیدواریم با اتمام تملک و مرحله پی ریزی که میتوان گفت ٣٠% پروزه را شامل میشود شاهد تحول یکباره این پروزه باشیم  مسئولین پروژه  قول داده اند که بعد از شروع طبقات هر ماه ٢ طبقه به طبقات این مجموعه افزوده خواهد شد.blog comments powered by Disqus
پروژه های عمرانی بزرگ تبریز